qiero

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 376

Skąd: Brzeg

Pierwszy z meczów, w którym Cukierki będą się starały urwać punkt faworytowi, by zapewnić sobie grę w play off

qiero

Posty: 376

Skąd: Brzeg

Koszykarki Cukierków niestety nie zdołały pokusić się o niespodziankę i nie wywalczyły zwycięstwa w Gdyni. Lotos okazał się zbyt silnym rywalem.
W pierwszych minutach koszykarki Lotosu miały ogromne problemy ze skutecznością i choć jako pierwsze zdobyły punkty po rzutach wolnych, to po chwili przegrywały 2:7, a pierwsze punkty dla Cukierków zdobywały Olena Proszczenko (3), Anna Marczewska i Amber Watts, która po raz pierwszy wyszła na boisko w pierwszej piątce. Dopiero po 4 minutach gry gdynianki zdobyły pierwsze punkty z gry (LaTanya White). Cukierki utrzymywały się na prowadzeniu do 6. minuty, a odebrała im je Paulina Pawlak, która najpierw zaliczyła celny rzut z gry, a następnie dwa rzuty wolne. Tym razem to brzeżanki zaczęły mieć kłopoty nie tylko ze skutecznością, ale przede wszystkim z wywalczeniem pozycji rzutowej. Lotos zaczął osiągać coraz wyraźniejszą przewagę, dzięki czemu zakończył pierwszą kwartę prowadzeniem 21:12.
Zespół z Gdyni chciał szybko wybić brzeżankom jakąkolwiek myśl o wyrównaniu wyniku. Już po minucie drugiej kwarty Lotos podwyższył prowadzenie na 27:12. Na ich sześć punktów zdobytych pod rząd odpowiedziały Joanna Chełczyńska trafiając zza linii 6,25 m. oraz Kimberly Williams, która najpierw dwukrotnie skutecznie wykonała rzuty wolne, a następnie zdobyła kolejne dwa „oczka”. Wynik 27:19 dawał jeszcze nadzieje na utrzymanie niedużego dystansu, ale po kolejnych akcjach miejscowe znów miały kilkunastopunktową przewagę. Mimo to Cukierki długo zachowywały szanse na walkę o zwycięstwo. Było tak jednak tylko do ostatniej minuty pierwszej połowy, kiedy to Lotos kilkoma skutecznymi akcjami ustalił jej wynik na 44:27. Siedemnaście punktów straty po 20 minutach gry mogło dobrze wróżyć przed drugą połową, szczególnie w meczu z tak dobry zespołem jak wicemistrzynie Polski.
Od początku drugiej połowy Lotos nadal powiększał swoją przewagę, przekraczając liczbę 20 punktów różnicy. W brzeskim zespole jedynie Joanna Chełczyńska potrafiła znaleźć sposób na trafianie do kosza gdynianek. Zawodniczka ta w ciągu 6 minut zdobyła wszystkie 10 punktów swojego zespołu. Po trzech kwartach zespół gdyński prowadził 69:39 i ostatnia odsłona była już tylko formalnością. Czwartą ćwiartkę Cukierki już wygrały, ale nie miało to już znaczenia dla końcowego rezultatu, poza tym że strata została zmniejszona do 27 punktów.
W najbliższy weekend Cukierki będą podejmowały na własnym boisku mistrza Polski – Wisłę Can-Pack Kraków.

Lotos Gdynia – Cukierki Odra Brzeg 92:65 (21:12, 23:15, 25:12, 23:26)