kemot06

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 93

Skąd: Prudnik

Już w najbliższą sobotę 17.02 Pogoń Prudnik rozegra kolejny mecz o mistrzostwo II ligi koszykarzy. Rywalem prudniczan będą rezerwy Śląska Wrocław. W pierwszym meczu, który odbył się 5.11 we Wrocławiu zeszłego roku nasza drużyna wygrała minimalnie 99:97. Najlepszymi strzelcami tego meczu byli: Marcin Mielczarek - Śląsk II (30 pkt) i Marcin Łakis - Pogoń (23 pkt). Zawodnicy Śląska w tamtym meczu oddali 14 celnych rzutów za trzy punkty, zaś prudniczanie tylko 3. W ostatniej kolejce wrocławianie pokonali drugi zespół Stali Ostrów Wielkopolski 79:44, zaś prudniczanie po zaciętej walce przywieźli cenne dwa punkty z Rudy Śląskiej, wygrywając z tamtejszą Pogonią 90:86. Pogoń Prudnik w tym spotkaniu wystąpi w osłabieniu, bowiem za trzeci faul techniczny pauzować musi Grzegorz Jankowski. Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz. 17.02.2007, sobota, godzina 17.30, bilety: normalny: 7zł, ulgowy: 4zł.

Autor: Mateusz Birecki vel Biru
źródło: pogon-prudnik.blog.onet.pl oraz prudnik.info

biru

Pogoń Prudnik – Śląsk II Wrocław
79:56

(22:13; 22:11; 18:15; 17:17)

Pogoń: Jankowski 15(1), Trytek 14(1), Łakis T. 14, Kłuś 13(1), Łakis M. 11(1), Tracz 7(1), Franek 2, Koszela 2, Janikowski 2, Hakman 0, Leszczyński 0.

Sędziowie: Anna Rokus, Krzysztof Rataj

Widzów: 1000

W kolejnym meczu o mistrzostwo II ligi koszykarzy Pogoń Prudnik mierzyła swoje siły z rezerwami Śląska Wrocław. Drużyna z Prudnika rozpoczęła ten mecz w składzie: Grzegorz Jankowski, Tomasz Łakis, Marcin Łakis, Łukasz Kłuś i Bartosz Trytek.
Pierwszą piłkę w meczu wywalczyli goście z Wrocławia, jednak chwilę później sprytnie odbiera ją Łukasz Kłuś, który podał do Grzegorza Jankowskiego, a ten nie pudłował spod kosza. W kontrataku wsadem popisuje się najwyższy zawodnik ligi – Łukasz Grzywa. Chwilę później trzykrotnie (w tym jedna „trójka") z dystansu trafia starszy z braci Łakisów – Marcin. W trzeciej minucie gry prudniczanie wygrywali już 9:2 – o czas prosi trener Śląska II. Na niewiele się on zdaje, ponieważ Grzegorz Jankowski trafia 2+1 po faulu Michała Latosza.. Za chwilę ten sam zawodnik trafia zza linii 6,25 m. Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu trener Pogoni – Tomasz Włodowski decyduje się na zmianę dwóch graczy, a na boisku pojawili się Mateusz Hakman i Rafał Leszczyński.
Pierwsze punkty w drugiej kwarcie trafili zawodnicy Śląska II. Chwilę później kibice zgromadzeni na hali mogli kolejny raz w tym sezonie oglądać alley-up w wykonaniu Tomasza Łakisa – lecz nie zakończony wsadem. Zawodnicy z Wrocławia nie radzili sobie w każdym elemencie gry. Straty jakie popełniali w niemal każdej akcji zemściły się na tablicy – po czternastu minutach meczu wrocławianie przegrywali już 30:17. Zawodnicy prudnickiej Pogoni w ciągu trzech minut zdobyli dziesięć punktów, tracąc tylko dwa. Przed końcową syreną podwójny faul popełniają w Pogoni – Tomasz Łakis i w Śląsku – Tomasz Prostak. Pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 44:24.
Pierwsze punkty w trzeciej odsłonie meczu zdobywa Marcin Łakis. Następnie celny rzut za trzy trafia Bartosz Trytek. Chwilę później, wręcz w dziecinny sposób traci piłkę Tomasz Łakis. Drużyna Śląska jednak nie potrafi wykorzystać okazji, aby odrobić punkty. W siódmej minucie przedostatniej kwarty zespół Tomasza Włodowskiego prowadzi już 58:28. W tym momencie na boisku pojawiają się juniorzy: Mateusz Hakman i Bartosz Koszela. Do końca kwarty prudniczanie zablokowali się. Wykorzystali to wrocławianie, a dokładniej Piotr Urbański, który trafił 7 punktów, a kwarta zakończyła się wynikiem 18:15 dla Pogoni.
Czwartą kwartę rozpoczynają gospodarze. W dwudziestej czwartej sekundzie akcji celny rzut z dziewięciu metrów oddaje Łukasz Kłuś. W kontrataku dwa punkty zdobywa wcześniej już wspominany Piotr Urbański. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania gospodarze wygrywają już 70:43. O czas poprosił ponownie trener wrocławian. Korzystając z przerwy spiker zawodów podał nieoczekiwany wynik MKKS-u Rybnik z AZS Politechniką Opolską ( 81:88 ). W tym momencie wszyscy kibice wpadli w euforię, a na trybunach dało się słyszeć „Wracamy do gry - tracimy do nich już tylko punkt". Na półtora minuty przed końcem spotkania punkty trafiają jeszcze Bartosz Koszela, Marcin Łakis i Paweł Janikowski.
Pogoń Prudnik zagrała kolejne świetne spotkanie, w którym ponownie zaprezentować mogli się prudniccy juniorzy. Kolejny raz na meczu zjawił się burmistrz Prudnika – Franciszek Fejdych, który w przeciwieństwie do swojego poprzednika pokazuje, że interesuje się prudnickim basketem. Na meczu ponownie zjawili się przedstawiciele ogólnopolskich mediów – tym razem relację z meczu mogli usłyszeć słuchacze Radio Plus. W następnym meczu prudniczanie wyjeżdżają do Szczecina, aby zmierzyć swoje siły z miejscowym AZS-em, a następnie na swoim terenie będą podejmować innych akademików, lokalnego rywala AZS Politechnikę Opolską Opole, która dzisiaj dość nieoczekiwanie pokonała lidera MKKS Rybnik.
Gosc

A kto zdobywał punkty dla Śląska?
biru

nie wiem tego nie notuje Razz
kermit

a powinniście jak tak bardzo opisujecie swój klub wypada tez napisać ile zdobyli przeciwnicy tak z szacunku o ile go macie Embarassed Embarassed Embarassed
biru

punkty gości mam, ale co z tego jak mi protokół z przed nosa zwinęli i nie wiem jak sie nazywali??