qiero

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 376

Skąd: Brzeg

W niedzielę o godzinie 18.30 bardzo ważny mecz z AZS Jelenia Góra. Zwycięstwo zapewni Cukierkom grę w play off oraz przewagę nad bezpośrednim rywalem w walce o jak najlepszą lokatę.

hamulec
Żak

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29

Skąd: Brzeg

Oby wygrały, gramy u siebie i trzeba to wykorzystac, to moze byc zaciekłe spotkanie na kórym nie zabraknie walki Very Happy

qiero

Posty: 376

Skąd: Brzeg

Zwycięstwo w ostatnim meczu z AZS Jelenia Góra mogło dać brzeskim koszykarkom awans do fazy play off. Cukierki jednak przegrały i znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.
Początek meczu nie zapowiadał tego, że może się on zakończyć niepomyślnie dla Odry. Brzeżanki w pierwszych minutach narzuciły ton grze i szybko objęły prowadzenie. W pewnym momencie wygrywały nawet 15:8. Pierwsza kwarta zakończyła się już tylko wynikiem 19:15. Już w drugiej odsłonie jeleniogórzanki grały lepiej, pokazując że nienajlepszy początek był jedynie chwilową słabością. Słabości natomiast coraz częściej zaczęły okazywać podopieczne Krzysztofa Kubiaka, zwłaszcza w ataku. Przed przerwą zespół przyjezdny przejął niemal całkowicie inicjatywę i do szatni schodził już prowadząc 34:28.
W drugiej połowie oba zespoły toczyły wyrównany bój. Im bliżej było do zakończenia meczu, tym bardziej pewne stawało się to, że losy spotkania rozstrzygną się w ostatnich sekundach. Cały czas jednak minimalną przewagę utrzymywały akademiczki i to okazało się dla nich dużym atutem. W ostatnich minutach koszykarki Cukierków przerywały grę faulami, by móc wejść w posiadanie piłki po rzutach wolnych rywalek. Gdy do końca pozostawało 2 sekund wynik brzmiał 58:61 i brzeski zespół atakował. Jednak zamiast rzutu za trzy punkty przeprowadzono akcję za dwa, zakończoną celnym rzutem Joanny Chełczyńskiej. Faul tuż przed końcową syreną już nie pomógł. Jeleniogórzanki zdobyły kolejne dwa punkty, a rzut rozpaczy równo z końcową syreną nie osiągnął celu.
Przed Cukierkami trzy ostatnie mecze rundy zasadniczej i to trzy mecze z niezwykle wymagającymi rywalami - Lotos Gdynia, Wisła Kraków i CCC Polkowice. Do awansu do play off potrzebne więc jest choć jedno zwycięstwo lub jedna porażka zespołów, które są tuż za plecami Odry.

Cukierki Odra Brzeg - KK AZS Jelenia Góra 60:63 (19:15, 9:19, 18:16, 14:13)