qiero

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 376

Skąd: Brzeg

W niedzielę Cukierki podejmą ostatni w tabeli SMS Łomianki. Mecz o godzinie 18.30

hamulec
Żak

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29

Skąd: Brzeg

Kolejny mecz Cukierków, który nie może skączyc si einnym wynikiem niz zwyciestwo, poza tym wszyscy beda obserwować nowy nabytek Odry Amber Woods , ciekawe jak sie zaprezetuje Smile

qiero

Posty: 376

Skąd: Brzeg

Cukierki pokonały przed własną publicznością najsłabszy zespół FGE - Arcus SMS Łomianki 88:69. Podopieczne Remigiusza Kocia pozostają więc nadal jedynym zespołem w lidze, który nie zapisał jeszcze na swoim koncie zwycięstwa. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Joanna Chełczyńska - 16, a dla pokonanych Olivia Tomiałowicz - 23.

Cukierki rozpoczęły mecz od jednego celnego rzutu wolnego Anny Marczewskiej. Kolejne skuteczne akcje przeprowadzały jednak już zawodniczki z Łomianek. Najpierw celnie trafiła Aneta Kotnis, następnie spod kosza Marta Jujka i kolejne dwa oczka dorzuciła Olivia Tomiałowicz.. Odra próbowała wyjść szybko z tej opresji jednak stratę piłki zanotowała Olena Proszczenko. Trener Krzysztof Kubiak poprosił czas po kolejnym skutecznym zagraniu drużyny przyjezdnych, a punkty zdobyła po raz kolejny Marta Jujka. Po zaledwie dwóch minutach gry na tablicy wyników 1:8 na korzyść SMS-u. Tuż po przerwie na żądanie Cukierki wzięły się mocno do pracy. Kapitalny przechwyt Kimberly Williams i akcja dwa plus jeden. Przewiniła Lidia Kopczyk. Podopieczne trenera Kocia jednak nadal kontynuowały doskonałą dyspozycję dnia. Z dystansu za trzy punkty trafiła Tomiałowicz - 4:11 dla Łomianek. Po trafieniu za dwa Marczewskiej odpowiedziała także za dwa Magdalena Bibrzycka. W końcówce pierwszej kwarty popisowo zagrała Olivia Tomiałowicz. Najpierw dwukrotnie trafiła zza linii 6,25 m po czym po indywidualnej akcji trafiła za dwa punkty. Odra odpowiedziała trójką Agnieszki Makowskiej oraz Kimberly Williams. Pierwsza odsłona zakończona remisem 23:23.

Drugą kwartę Odra rozpoczęła z impetem. Dwie udane i skuteczne akcje Williams i wydawało się, że gospodynie odskoczą swoim rywalkom. Nic z tych rzeczy. Skuteczną bronią podopiecznych trenera Remigiusza Kocia były rzuty za trzy punkty. I tak celnie po raz kolejny trafiła Tomiałowicz, a ponadto Bibrzycka i Pułtorak. Dla tej ostatniej był to mecz niemal przed własną publicznością. Jak wiadomo Mirela Pułtorak swoje pierwsze koszykarskie kroki stawiała właśnie tutaj w Brzegu. Odra przegrywała w tym momencie 35:39. Na dwie minuty przed końcem tej odsłony celnie spod kosza trafia Martyna Koc. W kontrataku koszykarki z Łomianek nie wykorzystują dogodnej sytuacji gdyż błąd kroków popełniła Jujka. W samej końcówce drugiej kwarty celną trójką popisuje się Williams i Odra prowadzi po 20 minutach gry 44:41.

Trzecia odsłona meczu to mozolne powiększanie przewagi przez drużynę Cukierków. Dobrze w tej części gry zaprezentowały się Małgorzata Babicka, Anna Marczewska oraz Joanna Chełczyńska. W zespole gości dzielnie walczyły Magdalena Bibrzycka oraz Aneta Kotnis. Po dwóch celnych rzutach za trzy punkty Oleny Proszczenko trener Koć poprosił o czas. Zespół Cukierków prowadził już różnica trzynastu oczek 58:45. Na 5 minut przed zakończeniem trzeciej kwarty na boisku pojawiła się nowa zawodniczka Odry Amber Watts, która tym samym zadebiutowała w polskiej ekstraklasie. Tuż po wejściu amerykańska środkowa wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych, po czym dwukrotnie dobiła piłkę po akcjach Chełczyńskiej. Przed zakończeniem trzeciej kwarty zapunktowała jeszcze Magdalena Bibrzycka, Odra prowadziła zaledwie przewagą dziesięciu punktów 67:57.

W ostatnich dziesięciu minutach brzescy kibice zaczęli świętować zwycięstwo swojej drużyny. Dobrą partię rozegrała Olena Proszczenko, która popisała się celną trójką. Koszykarki Arcusa SMS walczyły ambitnie, jednak czołowym zawodniczkom tej drużyny brakowało już sił. Kopczyk oraz Bibrzycka były nie tak skuteczne jak w pierwszej części meczu. W samej końcówce meczu trener Kubiak wpuścił na boisko rezerwowe zawodniczki. Szansę na grę dostały Justyna Daniel, Agata Bachryj oraz Karolina Kozera. Odra powiększyła jeszcze przewagę i ostatecznie wygrała mecz z Arcusem PZKosz Łomianki 88:69.

Cukierki Odra Brzeg - Arcus SMS PZKosz Łomianki 88:69 (23:23, 21:18, 23:16, 21:12)