14. Dozorbud Legnica 8 0 8 8 456 : 707 L8

Wiem, że za wcześnie o to pytać ale jak wygląda późniejsza faza rozgrywek? chodzi mi o baraże.. z racji tego, że są 3 grupy II ligi...

Żak

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 26

Skąd: Brzeg

z tego co wiem to wyglada to tak jak rok temu, sa 3 turnieje, pierwszy turiej : 2 druzyny z opoleskieg i dwie ze slaskiego. Dwie wychodza dalej. Nastepnie drugi turniej turniej i zdaje sie tez dwie wychodza dalej. potem turniej finałowy
Do wejscia do drugiej ligi droga bardzo daleka. Wiem jaki jest poziom na slasku i dolnym slasku. Tam graja druzyny duzo lepsze od nas

sorokajtis
Żak

Posty: 26

Skąd: Brzeg

i jeszcze jedno : jezeli pierwszy zespol azs opole wywalczy awand do 1ligi to zdaje sie ze 2zespol z opola bedzie chcial awansowac do 2ligi.
Wiec zostaje jedno miejsce do granaia w barazach - pierwszy etap

Posty: 93

Dziękuję za odpowiedz Sorokajtis, przyznam szczerze ze wiem jak wyglada poziom w III lidze slaskiej. Natomiast moje pytanie dotyczyło awansu do 1 ligi. Jak to wyglada u w tym przypadku?

Pogoń:
Kłuś 7, Trytek 2, Jankowski 19, M.Łakis 13, T.Łakis 20, Lepczyński 9, Franek, Tracz, Czapla 12, Tarasewicz, Belczyk 9

UKKS Leszno - AZS PO Opole 61:82
AZS:
Orłowski 6, Machynia 11, Zarankiewicz 22, Kasperski 1, Motyl 6, Wojciechowski 8, Zadęcki 4, Pawlik 6, Nowak 6, Pakosz 2, Sitek 2, Czajkowski 8

AZS:
Machynia 11, Zarankiewicz 15, Motyl 3, Nowak 10, Pawlik 2, Kasperski, Wojciechowski 18, Zadęcki, Sitek 4, Czajkowski, Orłowski, Pakosz 8

UKKS Leszno - Pogoń Prudnik 92:82
Pogoń:
Franek 2, Czapla 24, Tracz 3, Tarasewicz 4, Jankowski 6, T.Łakis 21, M.Łakis 11, Kłuś 1, Trytek, Lepczyński 8, Belczyk 2

Skąd: Brzeg

Liczni kibice w Prudniku byli świadkami bardzo dobrego widowiska. Oba nasze II-ligowe zespoły pokazały grę, której nie powstydziłyby się ekipy z wyższych lig.
- Jeszcze raz okazało się, że miejsca jakie zajmują drużyny przed meczem
derbowym nie mają żadnego znaczenia - przyznawał Motyl.
- My przecież jesteśmy liderem, a Pogoń zajmuje miejsce w środku tabeli i gdyby patrzeć tylko na dotychczasowe wyniki, to chyba powinniśmy wygrać.Wtym meczu jak to w derbach faworyta jednak nie było. Rywal był mocno umotywowany i grał bardzo dobrze. Mimo porażki nie możemy mieć wielkich pretensji do siebie. Też zagraliśmy dobry mecz. Do sukcesu zabrakło trochę szczęścia.
Początek spotkania należał do gości z Opola. Prowadzili już 7:0, a po sześciu minutach 13:6. Gospodarze starali się za wszelką cenę wytrącić opolanom atut, jakim są rzuty za trzy punkty. Bardzo dokładnie
pilnowany przez prudniczan był lider AZS-u - Paweł Machynia, który dopiero w czwartej kwarcie zdobywał punkty. Machynia był dokładnie pilnowany, ale miejscowi nie potrafili sobie poradzić z Motylem. Już w pierwszej kwarcie zdobył on osiem punktów, a w całym meczu aż 23.
- Zaczęliśmy bardzo agresywnie w obronie i zaskoczyliśmy Pogoń - tłumaczyłMotyl. - Potem jednak sędziowie zaczęli gwizdać „po aptekarsku“
i każde lekkie dotknięcie traktowali jako faul. Pogoń rozkręcała się z minuty na minutę. Jeszcze w pierwszej kwarcie zdołała wyjść na prowadzenie.
Druga kwarta meczu toczyła się prawie 40 minut. Akcje były bardzo krótkie, bo co chwilę sędziowie odgwizdywali faule zawodnikom obu drużyn. Po pierwszej połowie spotkania gospodarze mieli na koncie 17, a AZS aż 25 przewinień. Na szczęście nie było jakiś szczególnie brutalnych fauli czy wybitnie niesportowych zagrań. Jak to w derbach walka była po prostu bardzo twarda. Po przerwie oba zespoły zagrały już mniej agresywnie. Łącznie jednak w meczu były aż 62 faule (25 Pogoni i 37 gości). Nie dziwi więc, że w czwartej kwarcie parkiet po pięciu przewinieniach musieli opuścić: Tomasz Łakis (Pogoń) oraz Paweł Pakosz i Łukasz Nowak (AZS).
W trzeciej kwarcie meczu widzowie byli świadkami popisowej gry Pogoni.
Kiedy więc przed ostatnią częścią gry było 74:63 dla gospodarzy wydawało
się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Nic bardziejmylnego. AZS stanął w obronie strefą, z którą gospodarze sobie nie radzili. Na trzy minuty i dwadzieścia sekund do końca meczu na tablicy był remis po 77. W tym momencie narodził się bohater spotkania - Grzegorz Jankowski. Doświadczony skrzydłowy Pogoni wziął na siebie odpowiedzialność za grę w ataku. Najpierw trafił „trójkę“, potem dwa rzuty osobiste. Przy stanie 82:79 Jankowski ponownie stanął na linii rzutów wolnych. Trafił pierwszy rzut, a po drugim wywalczył piłkę. Za chwilę wynik na 85:79 podwyższył
znów po rzutach osobistych Łukasz Kłuś. Gości stać było tylko na zmniejszenie strat do trzech oczek, po rzucie za 3 pkt Krzysztofa Zarankiewicza. Po meczu w hali zapanowała euforia. Pogoń trzeci raz z rzędu pokonała w meczu ligowym AZS.
- Ogromnie się cieszę, że w ważnych momentach ręka mi nie zadrżała
- mówił Jankowski. - To był bardzo trudny mecz dla nas. Nie czuję się bohaterem. Wszyscy zagraliśmy na wysokim poziomie. Zwyciężyliśmy, bo byliśmy w tym meczu prawdziwą drużyną. Dziękuję kolegom z zespołu, bo każdy wniósł bardzo wiele do gry. Mamy ogromny potencjał i nasze możliwości musimy udowodnić w kolejnych meczach. Zwłaszcza
na wyjeździe.

MARCIN SAGAN
[link widoczny dla zalogowanych] - 077 44 32 609
NTO

POGOŃ PRUDNIK - AZS POLITECHNIKA OPOLE 85:82 (22:21, 24:21, 28:21, 11:19)
Pogoń:
Czapla 7, Lepczyński 10 (2x3), M.Łakis 14 (3x3), Jankowski 17 (4x3), T. Łakis 9 - Trytek 4, Kłuś 9, Tracz 2, Franek 3, Tarasewicz 10, Belczyk. Trener Tomasz Włodowski.
AZS: Machynia 5 (1x3), Kret 9 (2x3), Motyl 23, Pawlik 6, Nowak 5 - Zarankiewicz 6 (2x3), Sitek 6, Pakosz 3, Antoniak 2, Wojciechowski 12, Czajkowski, Zadęcki 5. Trener Dariusz Nawarecki.
Sędziowali: Waldemar Kusza i Krzysztof Krajewski (Wrocław). Widzów 1000.

XII kolejka

AZS POLITECHNIKA OPOLE - NYSA KŁODZKO 81:71 (19:21, 20:18, 17:21, 25:11)
AZS:
Machynia 27 (5x3), Zarankiewicz 3 (1x3), Motyl 9, Pawlik 5, Nowak 4 - Kret 3 (1x3), Wojciechowski 4, Zadęcki 15 (2x3), Sitek 2, Czajkowski 3, Pakosz 6. Trener Dariusz Nawarecki.

POGOŃ PRUDNIK - MMKS ZABRZE 93:84 (32:24, 15:20, 18:30, 28:10)