Wierzby Opole - Piomar BTP Piast Brzeg 71:112

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 93

Skąd: Prudnik

LZS Racławia Racławice Śląskie - AZS PWSZ Nysa 68:49 (12:14; 20:6; 13:22; 23:7)

Pierwszą kwartę wygrali akademicy z Nysy 14:12. Gra była wyrównana, a prowadzenie gości spowodowane było ich wielką mobilizacją i dobrą skutecznością.

Druga kwarta była najlepsza w wykonaniu naszego zespołu. Dzięki agresywnej grze w obronie udało się wiele razy przechwycić piłkę i skutecznie wykończyć ataki. W tej części gry goście zdobyli tylko 6 punktów, a Racławia aż 20.

Po zmianie stron gra ponownie się wyrównała. AZS dążył do odrobienia strat. Gościom bardzo dobrze siedział rzut z dalszej odległości i dzięki temu doszli naszych tylko na 3 punkty wygrywając zdecydowanie trzecią kwartę. Zapowiadała się ciekawa końcówka spotkania.

Początek ostatniej kwarty okazał się decydujący. Kolejno za 3 punkty trafili Franek i Janowski i w tym meczu już nic złego naszej ekipie nie mogło się stać. Koniec kwarty to 2 efektowne minuty Maćka Englota, który popisał się ładnymi punktami i twardą grą pod tablicą przeciwnika.

Na pochwałę zasłużył cały zespół. Szczególnie za agresywną grę w defensywie. W Racławii udanie zadebiutował Łukasz Kuś znany z bardzo dobrej gry w Prudnickiej Pogoni.

Ostatecznie po ciekawym meczu nasza ekipa okazała się lepsza do ASZu w stosunku 68:49. Spotkanie oglądało 150 osób. Jak zwykle w przerwach brylowały cheerleaderki z Prudnika. Nie zabrakło tez grupy kibiców z tego miasta, jak i wiernych kibiców z naszej miejscowości.

Racławii pozostały do rozegrania dwa wyjazdowe spotkania z Krapkowicami i z Kędzierzynem. Niezależnie od wyniku nasz zespół od dawna ma pewny udział w fazie play-off. Racławia jest faworytem do zdjęcie pierwszego miejsca w grupie i rozstawienia w następnej turze rozgrywek. Jednak aby tak się stało przede wszystkim nie można przegrać z Krapkowicami.

1. Łukasz Kłuś rzuca za trzy

Ostatnio zmieniony przez kemot06 dnia Nie 20:59, 11 Sty 2009, w całości zmieniany 1 raz